O keltské harfě

Začala jsem v roce 2002 coby samouk a průkopník tohoto nástroje v době, kdy zde nebyl žádný výrobce, neexistovala učebnice ani škola. Toto se naprosto změnilo a dnes je k dispozici naprosto vše. Později jsem hrála coby člen Harfové společnosti a kapely HarpaVieja! Jako samouk nehraji z not, ale mám stálý repertoár písní a skladeb od středověku, renesance až po irskou, skotskou a bretaňskou hudbu. Ráda také vyprávím příběhy spojené s harfou a občas přednáším na téma různých druhů lidových harf.
V současné době už hraji méně na veřejnosti a mám i omezenější repertoár. Nicméně v roce 2015 se mi podařilo vydat vlastní CD "Here's health to the company"
Před léty jsem vedla stránky věnované keltské harfě, byly však z webu smazány. Nyní velmi pozvolna připravuji novou verzi pro všechny budoucí zájemce a harfeníky.

Harfy v domácnosti

Bez harf by to samozřejmě nešlo. V době, kdy jsem začínala byl je jediný člověk schopný harfu vyrobit. Dnes už je vyýrobců i distributorů o hodně více. Má hlavní koncertní harfa (černá) pochází z dílny Karla Hanzíka a Petra Kopečka (Příbram), stejně jako malá a velká gotická. Měla jsem možnost mít i nástroj z Ateliéru Svoboda a naprosto vřele mohu doporučit i tovární harfy Camac. Jedná se o standardní tovární harfu určenou pro folkové hudebníky včetně profesionálů.

Harfy.cz> Studio Arpeggio > Ateliér Svoboda >

CD Here's health to the company

PLAYLIST
> One morning in May
> Limerick
> Merrily Kiss
> O divina virgo fiore >>
> Eleanor Plunkett
> Fanny Power
> Ja Nous Hons Pris
> She moves trough the fair
> Captain O'Kane >>
> Sailor's Hornpipe/Brabazone
> Here's health to Company
> Inisheere (HarpaVieja!)
> Ailein Duinn

Koupit CD (Straky na vrbě) >