NOVÁ KNIHA - LIONET a jiné podivné případy

Na říjen/listopad 2023 se po velmi dlouhé době chystá nová kniha. Osm středověkých měst, osm fantasy příběhů plných magie, záhad a černého humoru.
Spolu s londýnským koronerem Lionetem vyšetříte spor mrtvých profesorů, v Canterbury rozlousknete záhadu vonícího nebožtíka, navštívíte zimní Londýn, kde právě ohledávají tělo nešťastného anděla, a ve slavném Glastonbury zjistíte, zda může kočka sežrat člověka. Kniha velmi volně navazuje na svět Svitků z londýnského mostu, do příběhů však vnáší mnohem více magie a hravosti. Naleznete zde 4 povídky známé z některých sbírek historické fantasy a 4 zcela nové příběhy.
Další informace budu přidávat v průběhu podzimu na Instagram a Facebook.


Předobjednat knihu u nakladatele >

Svitky z londýnského mostu / Kniha + Audiokniha

Svitky z londýnského mostu jsou historickou fantasy detektivkou odehrávající se většinu času na londýnském mostě. Kromě neustálého proudu pocestných tu můžete potkat lapky, vrahy a podvodníky stejně jako duchy a podivná stvoření. A samozřejmě dva přátele: konstábla Sira Thomase Collinghama a lehce roztržitého amatérského alchymistu a koronera Lioneta.
Kniha vyšla v roce 2014 v nakladatelství Straky na vrbě. Náklad je už téměř celý rozebraný a už několik let se pracuje na pokračování. O dva roky později vyšla i Audiokniha namluvena Jirkou Pobudou.


Koupit knihu u nakladatele >

Seznam dalších povídek

Během let mi vyšlo více textů v různých antologiích, a tak zde předkládám seznam, pokud si je chcete přečíst. V současné době se však pracuje na povídkové knize, která by všechny texty shrnovala.
Seznam povídek:
- Mandragora (Klášter slasti)
- Dobří přátelé se neopouštějí (Písně temných věků)
- Případ osla canterburského (Žena se lvem)
- Případ boží spravedlnosti (Praga mater urbium)

SVITKY 2: Případ svatého ďábla

Po úspěchu prvního dílu jsem se pustila hned do psaní pokračování, zastavil mě však tvořivý blok. Před dvěma lety jsem práce dočasně zastavila. Stále však píšu a pokračuji.

LIONET

Konečně dopsáno! Ilustrace namalovány! Obálka hotová! Právě probíhají poslední korektury a nakladatel už jedná s tiskárnou. Lionet je konečně na cestě k vám! :-)

ILUSTRACE KE SVITKUM

Mapa Londýna

Mapa vznikla jako ilustrace na předsádku knihy. Teprve během psaní druhé knihy se mi podařilo sehnat podrobnější mapy, a tak doufám bude upřesněna.

Obálka knihy

Drobná A4 ilustrace malovaná akvarelem.

Londýnský most

Má verze londýnského mostu, jak mohl vypadat zhruba kolem roku 1300. Později jsem však zjistila několik nepřesností.

Doplňující ilustrace

Miniaturní akvarel doplňující zadní stranu obálky. Reálná velikost ilustrace je opravdu malička a měla jen doplnit náladu.